رابطه شادی و سرماخوردگی

طی یک بررسی معلوم شد افرادی که خوشحال و شاد  هستند ، کمتر از افراد افسرده  و عصبانی  دچار سرماخوردگی  می شوند.

محققین ثابت کردند کسانی که احساس خوبی در درون خود دارند ، کمتر علائم سرماخوردگی  را از خود نشان می دهند. گروهی از محققین سطح خوشحالی را در 334 نفر ارزیابی کردند. این افراد احساس خود را هنگام آرامش، شادمانی  و احساس انرژی زیاد و نیز هنگام افسردگی  ، اضطراب  ، خصمومت و کینه با کسی بیان کردند. سپس این محققین یک نوع ویروس سرماخوردگی بنام " رینو ویروس " (RHINOVIRUS ) اطراف بینی این افراد در هوا رها کردند و دریافتند افرادی که احساس خوبی نسبت به خودشان داشته اند کمتر و افرادی که احساس بدی نسبت به خود و دیگران داشته اند ، بیشتر دچار سرماخوردگی  شدند.

 هر چند که افراد آرام و شادمان کمتر علائم سرماخوردگی  را نشان دادند ، ولی میزان رشد این ویروس در هر دو گروه یکسان بود.

دانشمندان بیان کردند بدن افرادی که دارای روحیه خوبی هستند، در پاسخ به عفونت ویروسی کمتر تحریک می شود و مواد کمتری در پاسخ به این عفونت ترشح می کند.

آیا شما باور می کنید که داشتن احساس خوب نسبت به خود و دیگران در پیشگیری از سرماخوردگی  موثر است ؟ فکر کنم شادمانی  و آرامش باعث می شود فرد کمتر از سرماخوردگی  خود شکایت و ناله کند، هر چند که دچار سرماخوردگی شده باشد.

این تحقیق نشان داد داشتن روحیه خوب مقدار رشد ویروس را در بینی کاهش نمی دهد. پس چرا دانشمندان می گویند این افراد ایمنی بیشتری نسبت به سرماخوردگی  دارند؟

 در واقع این افراد با کمک احساس خوب ، پاسخ بهتری نسبت به عامل بیماری زا نشان می دهند.

هنوز هیچ دلیل قانع کننده ای وجود ندارد که نشان دهد احساس شادمانی  و خوشحالی فرد را بر علیه سرماخوردگی  مصون می کند. فقط افراد خوشحال شکایت کمتری زا بیماری خود می کنند.به همین دلیل همنشینی و گفتگو با افراد بشاش و شاد ، دلپذیرتر و خیلی بهتر از همنشینی با افراد غمگین  و افسرده  و ناراحت است.

 

/ 2 نظر / 39 بازدید
ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا یزنید http://bmind.ir

دستگاه میکرودرمی رفع کننده اسکار،لک و چین و چروک صورت

دستگاه جوان کننده- صاف کننده و سفيد کننده پوست صورت و بدن-- دستگاه میکرودرمی -- برترين لايه بردار مکانيکي پوست بدون ايجاد زخم و آسيب مطابق استاندارد هاي جهاني و دارای استاندارد از اداره تجهیزات پزشکی ایران. کاربرد هاي دستگاه رفع کننده طبيعي و کامل کليه لک ها از جمله لک و خال مربوط به پيري پوست و رفع کننده ي چين و چروک و کک مک صورت و خطوط پيشاني است. *** دستگاه داراي سه کاربرد مختلف مي باشد:پودري،الماسه و ايندرمولوژي(ماساژ و خون رساني به پوست) با دوسال گارانتي طلايي و خدمات پس از فروش بصورت مادام العمر جهت استفاده خانگي و يا حرفه اي و کلينيکي تماس حاصل فرماييد: 02188912301 و 09196218617 www.microdermabrasion.ir ساير تجهيزات پزشکي توليدي: دستگاه درماتسکوپ دستگاه الکتروليز رفع کننده موهاي زايد جهت کاربرد حرفه اي انواع دستگاه هاي هيدرودرمي دستگاه RF