اختلال در شبکه اینترنت کشور تا چند روز آینده


   

ا
ختلال در شبکه اینترنت کشور تا چند روز آینده 
مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام خبر قطع کابل جاسک- فجیره، گفت: علت قطعی این کابل هنوز مشخص نیست و اختلال در شبکه اینترنت طی چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت. شفیع در گفت وگو با ایرنا،...مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام خبر قطع کابل جاسک- فجیره، گفت: علت قطعی این کابل هنوز مشخص نیست و اختلال در شبکه اینترنت طی چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.


حسین شفیع در گفت وگو با ایرنا، افزود: حدود ساعت 18 دوازدهم بهمن ماه، کابل جاسک - فجیره قطع شد و به این ترتیب حدود 30 درصد ظرفیت اینترنت کشور کاهش یافت.


وی افزود: عیب یابی و اتصال دوباره کابل جاسک - فجیره ممکن است چند روز طول بکشد، بنابر این نمی توان زمان دقیقی برای برگشت شبکه اینترنت به حالت عادی عنوان کرد.


شفیع گفت: این شرکت از همان ساعات اولیه بلافاصله از طریق مسیرهای جایگزین ترافیک صدا را در بخش بین الملل تامین و اختلال در این بخش را برطرف کرد.


وی افزود: کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت در تلاشند تا ظرفیت قطع شده را از دیگر مسیرها تامین کنند و در این خصوص مذاکراتی با شرکت های تامین کننده پهنای باند صورت گرفته است که امیدواریم در کمترین زمان ممکن، تامین امکانات یادشده فراهم شود.


گفتنی است مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، عصر روز 12 بهمن ماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، علت اختلال در شبکه اینترنت کشور را انجام عملیات توسعه در مسیر تهران - مشهد عنوان کرده بود.


شفیع در مورد این اظهارات خود نیز گفت: این دو مشکل (قطعی کابل جاسک - فجیره و بروز اختلال در شبکه بعلت انجام عملیات توسعه تهران - مشهد) تقریبا بطور همزمان اتفاق افتاد و در زمان حاضر مشکل اختلال بدلیل انجام عملیات توسعه برطرف شده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید